Co nosit na orientální tanec?

Často se nás ptáte, jaké oblečení se hodí na břišní tanec. Proto jsme sepsaly konkrétní tipy, aby se vám opravdu hezky tančilo. Jaké střihy a materiály zvolit na taneční lekce? My hlasujeme pro legíny a přiléhavé tričko + šátek pro dobrý pocit z tance… a hezké pokoukání.

Jaké triko?

Pohodlné a spíš na tělo! Jednak vám vršek bude pevně držet (nejen při rozcvičce), jednak lektorka lépe uvidí vaše pohyby a může případně opravit nepřesnosti, abyste tančila bezpečně. Navíc proč nosit na lekci orientálního tance tričko velikosti pytle, když něco přiléhavého je velmi ženské. 🙂

Pořád trochu platí fáma, že na břišní tance je potřeba mít krátké triko. Záleží ale na vás. Odhalený pupík sice vypadá hezky a ano, patří k orientálnímu tanci, ale na běžné lekci ho nosívá jen pár žen. Pokud je vám často zima/trpíte na bolesti beder/necítíte se zkrátka dobře, vezměte si klasické tílko nebo tričko s krátkým rukávem.

Můžeme doporučit tílko bez rukávů (jen na ramínka), které kombinujeme s rukávky. Když je chladněji, cítíme se v nich zahalené a zahřáté… a jakmile je nám po pár minutách taneční vedro, rukávky můžou dolů. Velmi dobře se nám také tančí v tričku s netopýřími rukávy, jako má na fotce Hanka. To ocení ženy, které chtějí něco nepřiléhavého a přitom ženského.

Z materiálů doporučujeme bavlnu nebo bavlněný úplet. Pokud se hodně potíte, můžete si vzít i sportovní tričko nebo savé tílko. Deodorant či antiperspirant pochopitelně také leccos vyřeší. 😉

Sukni, nebo legíny?

Některé ženy nosí na lekci legíny a pak si je po rozcvičce převlečou za sukni. Před závěrečným strečinkem vklouznou opět do legín. To je zřejmě ideální varianta pro ženy, které se na sebe nerady koukají ve cvičebním ohozu. 🙂 Lektorky však prakticky nepotkáte v sukni. Nosí vždy legíny, protože pak na nich dobře vidíte všechny kroky a pohyby nohou. Z materiálů opět vyberte bavlněný úplet, ve kterém se člověk nepotí a při vhodně zvolené velikosti neškrtí v pase.

Musím mít penízkový šátek?

Nikoliv! Na kurzu si vystačíte celou dobu s tričkem a legínami. Penízkový šátek je hezká ozdoba a velmi se osvědčuje u začátečnic, nicméně už přestává být tolik populární. Abyste si přesto připadala žensky, můžete si kolem boků uvázat jakýkoliv jiný šátek (například látkový, třásňový či s plastovými penízky, který nechrastí tak nahlas). Šátek nosíme pouze na taneční část lekce – na rozcvičku a závěrečný relax jsme jen v tričku a legínách.

Poslední roky jsou velmi trendy textilní taneční sukýnky, které se hezky třepotají a nedělají žádný hluk. Můžete je nosit i na rozcvičku a zácvičku, protože neomezují pohyb. Má je na fotce Hanka výše nebo Martha v Galerii.

Co boty?

Žádné boty nenosíme, protože nejlépe se nám tančí bosky. Pak totiž lépe cítíme kontakt s podlahou. Ani na rozcvičku na podložce obuv nepotřebujeme.

Co když ale člověku mrznou nohy nebo prostě chce hygieničtější řešení? Pak doporučujeme používat měkké piškoty z tanečních obchodů nebo úplně obyčejné kotníkové ponožky. Případně se nosí také nápletové podkolenky, které kryjí celé lýtko. Nám se pak velmi osvědčují nekonečné legíny Amazonka od Marthy (na fotce je má Monika v krátkém tričku). Bezvadně kryjí nárt a přitom neomezují patu a plosku nohy. Jsou ideální na otočky a také mají dlouhý pas na přehnutí kolem beder. Chválíme na tanec a ještě víc na jógu. 🙂

A co orientální kostým?

Při běžném tančení a hlavně při rozcvičce by to odnesly všechny ozdoby, navíc se v něm nepohodlně cvičí na zemi. 😉 Zdobený orientální kostým si užijeme na vystoupení nebo na poslední hodině.  Nutno říct, že každý taneční prvek vypadá v kostýmu naprosto famózně! Pokud tedy máte kostým a chcete si ho užít, převlékněte se do něj až po rozcvičce. A před strečinkem ho opět vyměňte za legíny s trikem.

Právě objednáváme:

Právě objednáváme oblečení Martha Dance na jógu a tanec!

Jak objednat?

  1. Vyberte v e-shopu kousek, který chcete.
  2. Napište nám svou objednávku na info@utancovatse.cz, a to do 31. srpna 2020.
  3. Po mailu/telefonu se dohodneme na platbě a předání.

Napište si o oblečení s poštovným zdarma