Příliš stará na břišní tance? Tyhle dámy vás zvednou z gauče

Už vám dávno není 20? A naposled jste tančila v tanečních? To se vám budou orientální tance líbit. 🙂 Na lekcích totiž opravdu neřešíme, kolik svíček jste sfoukla z posledního dortu.

Je věk jen číslo?

Naší nejmladší tanečnici bylo 14 let a nejstarší 76 let. Přirozeně si každá odnese něco jiného – mladá slečna se tancem vybije a realizuje, starší se uvolní (to jen velmi zobecňujeme). Setkávání žen různých generací považujeme rozhodně za zdravé a přínosné pro všechny strany.

Co se týče fyzického i psychického zdraví, je potřeba zmínit jednu důležitou věc – vždycky záleží na vašem přístupu! Pokud během lekce sledujete mladší/šikovnější/krásnější kolegyně, sotva zažijete radost z tance. Co to zkusit jinak? Když si z lekce uděláte svůj oblíbený rituál, při kterém vnímáte své tělo, pak mohou břišní tance opravdu prospět vašemu zdraví. Co na tom, že třeba vaše kroužky pánví připomínají spíš šišoid… 🙂

Jak mi pomohou orientální tance?

Každý lékař vám potvrdí, že pravidelný pohyb je hotová spása pro tělo i mysl. Právě orientální tance jsou nenásilná a přitom velmi zábavná aktivita. A z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že smíchem se taky pořádně spalují kalorie a posilují svaly. 🙂

Proč působí orientální tance blahodárně? Na tanečním kurzu totiž stále zdůrazňujeme správné postavení těla. Protože pak břišní tance

 • aktivují klenbu chodidla, čímž se zlepšuje funkčnost celého těla.
 • aktivují pánevní dno, což je skvělá prevence proti inkontinenci.
 • pracují s celou páteří – uvolňují se zatuhlá bedra i hrudní koš.
 • uvolňují hrudní koš a zbavují bolestí okolo hrudní páteře.
 • zlepšují pohyblivost kloubů; pohybem se promazávají u horních i dolních končetin.
 • masírují vnitřní orgány, čímž se podporuje správné zažívání.

Ve studiu Utancovat se máme 90minutové lekce, takže stíháme hodinu tance + lehkou rozcvičku k protažení a posílení svalů. Jednoduché cviky, které si správně zažijete na kurzu, pak můžete sama dělat doma. Nebo si v obýváku uvázat penízkový šátek a pustit hudbu na plné pecky. 🙂

Přečtěte si další účinky břišního tance

Kdy raději netančit?

Tančení vás udrží ve formě, ale opravdu nenahradí fyzioterapii nebo lékaře! Lekci prosím vynechte, pokud máte závažné obtíže břišní dutiny nebo pohybového aparátu (jste například po operaci). Respektujte každé doporučení vašeho lékaře, případně se ho zeptejte, zda jsou pro vás tanečky vhodné.

Jak si užít břišní tanec ve vyšším věku

 • Vyrazte na kurz se svou kamarádkou. Mezi mladšími děvčaty budete mít svoji spojenkyni.
 • Přihlaste se na břišní tance s dcerou. Takové pravidelné rodinné rande vídáme na kurzech běžně.
 • Vnímejte, jak se vám tančí. Pokud cítíte bolest, řekněte to lektorce (opravdu není ostuda se zeptat!). Vymyslí pro vás bezpečnou alternativu.
 • Nestíháte tempo? Zpomalte, kde se dá. Místo dvou kroužků udělejte jeden, vynechte otočky, složitější variace jen „odkrokujte“.
 • Pořiďte si hezké oblečení a třeba i penízkový/střapcový šátek na boky. Bude těšit vás těšit pohyb i pohled do zrcadla.

Inspirující videa, kde vrásky nejsou problém

Nevěříte? Tak dívejte! Takhle vypadala oslava 90. narozenin, kde se zapojila oslavenkyně i všechny gratulující! 🙂

Této paní bylo 100 let.  Tančí, pomáhá jako dobrovolnice… a my marně pátráme, odkud bere tolik energie! Stovku byste jí hádaly jen stěží.

Tak co myslíte, zvládnete to taky? Zkuste ukázkovou lekci zdarma a uvidíte sama.

Na utancovanou! 🙂